Finbo Darłowo

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w jaki środek pożyczkodawca może zweryfikować Twoją sytuację finansową? Przeczytaj produkt a dowiedz się, jak firmy pożyczkowe sprawdzają naszych użytkowników.

Finbo Wolin

Rynek pożyczek pozabankowych wciąż się rozwija. A nie chodzi tu właśnie o cenę umowie i wielkość działalności. Firmy z dziedzinie dokonują coraz dużo powszechnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właścicielowi i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz umowę na udostępnienie firmie dużo lepszych informacji.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli robi Ci się, że sprawdzenia zmniejszają się jedynie do ostatnich rejestrów – stanowisz w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej zmieniają się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – stanowi duża szansa, że pożyczkodawca będzie mógł zweryfikować jej przebieg.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w korporacji Finbo Wolin, wyrażasz umowę na udostępnienie Twoich oddanych do 34 zewnętrznych podmiotów (w współczesnym do bezpośredniej konkurencji firmy). Finbo Wolin otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w ostatnich podmiotach, którymi danymi się posługiwałeś a czy spłaciłeś ją na moment. Firmy podnoszą argument, że stanowi toż niezbędne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak przekonanie takich informacji udziela te szerokie pole do prace analitycznej.
Inne sposoby weryfikacji

Od 2012 roku użytkownicy są nadzieja zawierania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą metodą potwierdzenia tożsamości stanowi w tym wypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu instytucje pożyczkowe dowiadują się, na które dane personalne został zarejestrowany rachunek bankowy. Ale to podejście jest same nasze wady. Grupę klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu zajmuje niewiele czasu – i to użytkownik pewno się rozmyślić.

Dlatego opracowano inne sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z wykorzystaniem tych aplikacji nie musisz robić przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do indywidualnej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Stosując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszystkie wiedze związane z Twoim kontem. Firma może zobaczyć Twoje przelewy, zobaczyć skąd jesteś pieniądze, kto jest Twoim właścicielem a ile tracisz na miesięczne utrzymanie. To wyjątkowo cenne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację gospodarczą, a dodatkowo będzie mógł spokojnie profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Wolin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments