Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Poradnik Klienta

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo Turystykę możemy ważyć na dużo kategorii – jeden z podziałów mówi o turystyce rynkowej i aktywnej, kwalifikowanej. Co dobre w bieżących latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie ale w Polsce. Jeszcze ciężko nas ma szukanie miejsc mniej atrakcyjnych, a przez toż niezwykle malowniczych i ciekawych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie jedynie wielkie jeziora

Oczywiście jeszcze największym wzięciem zajmują się Wielkie Jeziora Mazurskie. W okresie letnim, lecz i pd koniec maja a do połowy września chodzi tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy walczą o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla wytrawnych żeglarzy problemem staje się wzrastająca liczba motorówek plus wtedy nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Mimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze bardzo niewielkich marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny posiadają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa podejmuje się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i poszukuje akwenów mniej „ludnych”. Choć to dobrze nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych położonych dużo na wschód) że o keje i mariny. Ale jak zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najszerszych w Polsce. Wydobywa się w miarach Wigierskiego Parku Polskiego a samym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Właściwie jest posiadać tutaj swoją łódkę, bowiem z wypożyczeniem ważne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele uroku mają nieduże-rynnowe jeziora leżące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem potrafi żyć jezioro Gołdap, na jakim nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze własną łódką na pobliskie Jezioro Czarne. Najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez pełen rok przyciąga płetwonurków.

Zaś w pobliżu?

Zaś w tle tych niższych jezior wiele dobrych osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie oddziałuje na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie najwyższe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Postawiona na momencie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii angażują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz i podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie może dostawałam się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na pewnie nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments