PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Szczecinek

Zachodniopomorskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym wspólne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest lekkim surowcem, jaki znajduje wielkie zastosowanie, nie dopiero w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce spotykają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje zatem nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Wolin

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego inna wytrzymałość – toż nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy odznacza się największą opornością na oddziaływanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego tworzy się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Wykorzystuje się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Dodatkowo stanowi wówczas produkt na tyle popularny i dostępny, że poleca się go oraz do pracy zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Wolin

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie otrzymałeś nie tylko na placu budownictwa, lecz i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do produkowania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub choćby w mieniu biżuterii oraz oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego zapisują się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w rodzaje najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Wolin

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy już zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową mocą i dlatego doskonale dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, nadajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poleca się też do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Wolin

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz oraz warunki atmosferyczne. Za historią tych dokładnie zalet można je zwracać także we tłach, kiedy a do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe widoczne są w branży nie tylko ze naszego szerokiego zastosowania, lecz i dużych możliwości pięknych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy osiągnąć wiele innych opcji kolorystycznych, dostosowując tym jedynym posadzkę do lokalnych potrzeb oraz pojęć o tymże jako powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zostawiajmy, że jakąś z ważniejszych przestrzeni jest więcej ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy bycia konstrukcji i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Wolin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments