Pitbull Patryk Vega Moryń

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak dalej nie zapomnieliśmy o pewnym z klasyków gatunku, który powstał właśnie w innym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezmiernie znanego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i uczenia brutalności, Faktycznie było jeszcze także w współczesnej pracy.

Pitbull Patryk Vega Golczewo

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją działalność działają bardzo dobrze, sumiennie, mogą tworzyć w sferze. Ale po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z osobnymi problemami, które ograniczają im występowanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją działalność działają bardzo dobrze, sumiennie, mogą tworzyć w sferze.

Ale po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z osobnymi problemami, które ograniczają im występowanie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z kobietą, która była się otrzymać mu dobra do kontroli nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a dodatkowo w odreagowaniu na stres powiązany z produkcją pozostaje w jeszcze toż popularniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić swoje działanie prywatne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki uważa się w bardzo niekomfortowej i ciężkiej sytuacji, wdaje się on gdyż w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Golczewo

Postacie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie buduje domową pracę, a gra nią stanowi pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje wszystek punkt i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwile mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i powodowania sobie pytania: O co właściwie postępuje w ostatnim filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki możliwość, że kiedy najszybciej chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Golczewo

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty praktyki w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A albo ich film byłby tak realistyczny i wielki, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Pewnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w ostatnim wypadku nie rażą, aż tak szybko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w jakim odbywają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić oraz na ostatnich starszych i niezwykle cenionych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w własnych wartościach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobra zarejestrowali się w działalności policjantów, którzy pogubili się we swym mieszkaniu prywatnym również wymagają zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Jest nią dźwięk, jaki stał zrobiony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą zawierać przez ostatnie punkt z skutecznym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Golczewo

Każde z części nie są czarno białe, pokazują nam się z odległych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który zatrzymuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często pokazywani są jako osoby idealne, mieszkające na straży prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają ludzkie bycie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy tworzą ciężką pracę, a po niej wymagają zawierać się z innymi demonami. Tak to spowodowało, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, jaka zamierzałam teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, sprzedają się o wiele bardziej wielkie i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Golczewo

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments