Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na produkcję tylko kilku godzin dziennie. Warunki płacą się być blisko idealne. Że coraz częściej ujawnia się, iż są to oszuści żerujący na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na gładką a odpowiednio płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma posiadająca się sprzedawaniem materiałów z innej ręki i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te prowadzone są stuprocentowo przez internet, co czyni, że firma przedstawia się innowacyjnością i dostosowuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, który mówi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w którym ostrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Działanie wtedy pamięta polegać na pośredniczeniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Mamy więc wystawić produkt na sprzedaży, zadbać o dobry kontakt z klientem, a gdy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i myśli, iż będziemy funkcjonować w spółce o odpowiedniej renomie. Obiecują nam pomoc i ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet stanowi doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać stanowi ta praca, a samo, czego się dowiadujemy wtedy to, że do własnych zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Jest ostatnie cała oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie korzystają ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie daje również swojego nazwiska, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję przedmiotów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że mężczyźni nie tych problemów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W kontrakcie spośród obecnym, że sprzedajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W sukcesu, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, pewnie ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję naszych żyć. Według kodeksu karnego, w zależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na czas z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, bo w sukcesu, gdy pod aukcją przyjmuje się ich pracownik, zatem on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. A to odpowiednio my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo to przecież my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie dochodzą do klienta.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba być szczególnie delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety stanowi to podstawowy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane nasze cele. Trzeba śledzić na ostatnie propozycje, w jakich nie zostały podane szczegóły i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego gatunku oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale te konsumentów, którzy będę wymagali skorzystać z pomocy oszusta. Im częściej będziemy zakładać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments